Kontakt

Formandsskabet for Bedre Balance udgøres af borgmestrene fra Randers og Esbjerg kommuner og kan kontaktes for kommentarer.

Har du spørgsmål er du også velkommen til at sende en e-mail til: bedrebalance@bedrebalance.nu

 

Randers Kommune

Borgmester
Torben Hansen (A)
4093 1025
Torben.hansen@randers.dk

el. Lars Sønderby
Økonomichef
8915 1071
Lars.Sonderby@Randers.dk

Esbjerg Kommune


Borgmester
Jesper Frost Rasmussen (V)
2724 1800
JESRA@esbjergkommune.dk

  el. Eddie Dydensborg
Økonomichef
7616 1050
edy@esbjergkommune.dk

Herning Kommune

Lars_krarup
Borgmester
Lars Krarup (V)
9828 2322
Borgmester@herning.dk

el. Thomas Herskind
Underdirektør, Direktionens Stab
9628 2230
thomas.herskind@herning.dk

Hjørring Kommune

arne_boelt
Borgmester
Arne Boelt (A)
7233 3010
arne.boelt@hjoerring.dk

 el. Leif Johannes Jensen
Økonomi- og Arbejdsmarkedsdirektør
7233 3013
leif.johannes.jensen@hjoerring.dk

Holstebro Kommune

H_C_oesterby
Borgmester
H.C. Østerby (A)
9611 7501 / 2144 0150
h.c.osterby@holstebro.dk

 el. Claus Brandt
Vicekommunaldirektør
9611 7100
claus.brandt@holstebro.dk

Odsherred Kommune

thomas_adelskov
Borgmester
Thomas Adelskov (A)
2979 7993
thoad@odsherrred.dk

 el. Kirsten Vibeke Jensen
Økonomichef
5966 6637
kivje@odsherred.dk

Vordingborg Kommune



Borgmester
Michael Smed (A)
2278 3455
msmed@vordingborg.dk

 el. Snorre Brink-Pedersen
Økonomichef
5536 2800
sbri@vordingborg.dk

Aarhus Kommune


jacob_bundsgaard
Borgmester
Jacob Bundsgaard (A)
8940 2100
borgmester@aarhus.dk

el. Peter Pedersen
Økonomidirektør
8940 2120
peped@aarhus.dk

Følg også Bedre Balance på Facebook her.